نام زیرپورتال :چهار محال بختیاری
اخبار

1396/7/15 شنبه

جذب کامل اسناد خزانه اسلامی ابلاغی به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان چهارمحال و بختیاری در سال 95

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری از جذب کامل اسناد خزانه اسلامی ابلاغی به این اداره کل در سال 1395 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، نماینده وزیر و مدیرکل در گفتگو با خبر گذاری فارس عنوان کردند:اسناد خزانه اسلامی به عنوان ابزار مالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 84 و با امضای وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی صادر و در تاریخ سررسید آن تسویه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این اسناد عمدتاً در قبال بدهی‌های دولت بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای منتشر می‌شوند و در بازار سرمایه قابل داد وستد هستند، افزود: این اسناد از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اسناد خزانه اسلامی از نظر تاریخ سررسید به صورت اسناد با سررسید کمتر از یک سال و اسناد با سررسید یک تا سه سال منتشر می‌شوند، ادامه داد: این اسناد در تاریخ سررسید به وجه نقد تبدیل می‌گردند که فرصت مناسبی برای پیشرفت و رونق پروژه‌های عمرانی استان است.

آقای عبداللهی با تأکید بر اینکه از محل اسناد خزانه اسلامی در قانون بودجه سال 95 مجموعاً مبلغ 806/971میلیون ریال به اداره کل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری تخصیص ابلاغ گردیده است، اضافه کرد: از این مبلغ 315/000 میلیون ریال اسناد خزانه اسلامی کوتاه‌مدت با سررسید کمتر از یک سال و مبلغ 491/971میلیون ریال اسناد خزانه اسلامی با سررسید یک ساله و دو ساله با حفظ قدرت خرید است که با پیگیری‌های به عمل آمده و تلاش دستگاه‌های اجرایی استان، این مبلغ به طور کامل جذب شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی وزارت امور اقتصادی و دارایی با موضوع مدیریت بدهی‌ها بر مبنای سه شاخص واگذاری اسناد خزانه اسلامی، صدور اوراق تسویه خزانه و احصا گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی، این اداره کل توانست در مجموع رتبه برتر کشوری را کسب کند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^